Quadres

 

5.5.3 

Formes dels verbs escriure, tenir, venir i viure amb vocal temàtica i

 (5:La flexiķ verbal)

Formes dels verbs escriure, tenir, venir i viure amb vocal temàtica i

Persona, temps i mode

escriure

tenir

venir

viure

1pl i 2pl present
d’indicatiu

escrivim
escriviu

tenim
teniu

venim
veniu

vivim
viviu

2pl imperatiu

escriviu

teniu

veniu

viviu

Gerundi

escrivint

tenint

venint

vivint

Infinitiu

tenir

venir

 


Institut d'Estudis Catalans. Carrer del Carme, 47; 08001 Barcelona.
Telèfon +34 932 701 620. Fax +34 932 701 180. oficines.gramatica@iec.cat -Informació legal

© Institut d'Estudis Catalans 2018

ISBN: 978-84-9965-445-4
DOI: 10.2436/10.2500.04.1

Aquesta obra ha comptat amb la col·laboració de

Diputació de BArcelona